uvodni.jpg

7. KOLO FUMBI 1. B-třída sk. D

ricany_black.jpg
FK Říčany – Jiskra Zruč 3:0 (3:0)
 
Branky: 20. J. Beneš, 31. Pavlů, 45. Kolařík.
 
Rozhodčí: Dvořák - P. Šťastný, Graunšveig. ŽK: (4:5): J. Beneš, Pavlíček, Netolický, Bušek - M. Váňa, Arnolt, Viktora, Viktora, Pejša. Diváků: 30.
 
Sestavy:FK Říčany: T. Beneš - Blažejovský, Pavlů (64. Bušek), Havelka, Marušák, J. Beneš, Kolařík (74. Petrák), Bejlovec, Koranda, Pavlíček, Netolický.
 
Jiskra Zruč: Cudlín - Z. Louda, Jouza, Hájek, L. Jelínek - M. Váňa (69. Dolejš), T. Martinák (84. Kotek), Viktora, Arnolt - P. Jelínek, Pejša. Trenér Michal Váňa.
Představení soupeře:
 
Říčany jsou nám známým soupeřem, z poslední doby máme odehrané čtyři zápasy. Bohužel ani jeden ze čtyř zápasů jsme nedokázali nevyhrát. Jen na jaře 2018 jsme brali dva body za výhru v penaltách po nerozhodném výsledku 0:0 po devadesáti minutách. Zápas si můžete připomenout ZDE.
 
Na půdě našeho soupeře jsme se utkali dvakrát a pokaždé o branku prohráli. Konkrétně 3:2 a 4:3.
 
O Říčanech můžeme říci, že jsou to stálice v krajských soutěžích. B-třídu a výš hrají souvisle od sezóny 2008/2009. V sezóně 2004/2005 to zkoušely v B-třídě také, ale bylo z toho jasné poslední místo. Říčany si dvakrát zahrály i 1. A-třídu. Poprvé v sezóně 2012/2013, kdy skončily předposlední a spadly opět do B-třídy a poté ještě v sezóně 2016/2017, to skončily poslední a tak i druhá sezóna v A-třídě nedopadla a Říčanští se museli smířit jen s B-třídou.
 
V letošní sezóně se Říčanům nedaří, nachází se o stupeň před námi na jedenáctém místě za jednu výhru a prohru v penaltách svítí na jejich kontě čtyři body. Domácí dokázali porazit jen slabé Zvole 3:0 a poté urvat remízu 1:1 v Jevanech. Přesto musíme počítat s tím, že Říčany měly těžký los a právě v těžkých utkáních nepropadly. Prohra 4:3 v Kunicích, nebo 3:1 v Jílovém je toho důkazem.
 
Domácí mají ve svém kádru několik dvougólových střelců, kteří se postarali o většinu z jedenácti vstřelených branek. Upozorním na dva. Veterán Svatopluk Michal, který vstřelil v jednom utkání dvě branky a to právě proti Zvole. Michal, kterému byla v letošním roce obnovena registrace přišel z Nižboru, kde hrával Okresní přebor. Od zápasu se Zvole však nenastoupil, tak uvidíme, zdali ho na hřišti uvidíme. Dalším tentokrát zajímavějším a mladším hráčem na kterého je třeba upozornit je Karel Masopust. Karel prošel mládeží Sparty Praha, kde hostoval právě z Říčan. Momentálně se vrátil domů a je jedním z dvougólových hráčů svého týmu.
 
Jiskra potřebuje stále body jako sůl, ale odvést je z Říčan bude velice těžké. Hráči bojují nejen se sebou, ale také s novým herním stylem, který by měl přinést výsledky. Těžké porážky v posledních zápasech moc nadějí fanouškům nedávají.
 
Nezbývá než věřit a hráčům držet place. Kdo může neváhejte Jiskru podpořit v existenčním zápase.
ricany.jpg
ricany_letecka.jpg
.
.
07.10.2019 11:10:58
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one