uvodni.jpg

JISKRA PUTUJE DO 1.B-TŘÍDY

Posledních pár dnů je na fotbalové scéně kutnohorského okresu docela rušno. Po zjištění, že tým Zbraslavic odhlašuje krajskou soutěž a vrací se do OP, nastala situace, že právo na postup získá druhý v pořadí (tj. Vi. Sedlec). Po sobotní rozlučce Viktorky se začalo povídat, zda Viktorka Krajskou soutěž přihlásí či nepřihlásí. V kuloárech se spekulovalo a samotná Sedlec naznačila, že B-třídu nepřihlásila. Jiskra tedy čekala na oslovení do OFS Kutná Hora, zda chce kraj hrát. Zeptali jsme se tedy toho nejvíce zasvěceného. A Jaroslav Studnička nám ochotně odpověděl na naše otázky.

Járo, začal bych tím, spekulovalo se, že Sedlec odmítla na své rozlučce postup do B-třídy a další na řadě je tím pádem naše Jiskra, která už jen čeká na nabídku od OFS Kutná Hora, stalo se tak?

V pondělí dopoledne dorazil z OFS e- mail, ve kterém nás žádali o okamžitou odpověď, jestli máme zájem postoupit z třetího místa OP do nejnižší krajské soutěže a pokud tomu tak bude, abychom ihned odeslali přihlášku na SKFS, což jsme učinili

 

Můžeme tedy říct, že se krajská soutěž zas po 18 letech ve Zruči na 100% bude hrát? Už není nějaká možnost, co by postup mohlo zhatit?

 I když žijeme v ČR, kde je možné všechno, tak žádné změně nevěřím a 10. července budeme znát své soupeře, které se dozvíme na losovacím aktivu

Pokud Tedy vše dopadne jak má, bude Jiskra usilovat o nějaké posily?

Já si myslím, že na podzimní část nebude. Vyšší soutěž chtějí hrát součastní hráči, tak si nedokážu představit, že by se jim řeklo, že se s nimi nepočítá a že se poohlížíme po posilách. Nejen já bych ale přivítal návrat některých bývalých hráčů, kteří z různých důvodů přerušili svoji kariéru.

Co znamená postup pro fotbalový oddíl?

Urychleně se musí dát do pořádku staré hříchy, kterými jsou střídačky a oplocení pod tribunou. Dále je potřeba udělat novou místnost pro rozhodčí, kde musí být sprcha a WC.  Provoz této soutěže bude finančně náročnější, ale 5-ti tisícové město by to mělo zlehka utáhnou. Klub bude muset zajistit i početnou pořadatelskou službu, která bude hlídat, aby se nápoje nekonzumovaly ze skleněných obalů a aby se návštěvníci utkání volně nepohybovali po areálu, ale zůstávali pouze na tribuně. Také se s největší pravděpodobností budou muset hrát domácí zápasy v neděli.

Zatím jsi spíše vyjmenoval negativa. Bude vyšší soutěž pro náš klub vlastně v něčem přínosná?

Musíme pevně věřit, že ano. Především mladí hráči by měli získat zkušenosti a vidět, jak se fotbal dělá jinde. Pro všechny by to měl být nový impuls a snad každý bude zodpovědnější a udělá i něco navíc.

Chtěl bys říct něco na závěr tohoto rozhovoru?

Musím říct, že mě velice překvapila chuť hráčů hrát vyšší soutěž. Tímto bych jim chtěl popřát spoustu štěstí a pevné nervy. Pokud by sezona nedopadla dle jejich představ, tak zoufat nemusí. Je to jen sport a k němu patří jak vítězství, tak porážky, ale je nutné si zachovat lidskou tvář a hrát férovou hru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.06.2012 13:02:25
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one