uvodni.jpg

Rozhovor s trenérem Michalem Váňou

Požádali jsme Michala, aby nám odpověděl na pár otázek. Ten nám vyšel vstříc a tak přinášíme po či před sezóní informace pro naše fanoušky.
Michale před měsícem skončila sezóna 2011/2012, jak jsi s ní spokojený?
Celkově jsem se sezónou velice spokojený. Podzimní část byla z mého pohledu lepší než ta jarní, kdy jsme ve třech zápasech zbytečně ztratily dva body, a proto podzim hodnotím kladně. V jarní části jsme měli v některý zápasech smůlu, ale i přesto jsem rád, že jsme nepotvrdili náš jarní trend z posledních let, kdy jsme po dobrém podzimu vždy odpadli. A tak jarní část beru jako úspěšnou.

Od nové sezóny čeká jiskru po 18-letech krajská soutěž, co od ní čekat?
Já od ní očekávám hlavně to, že mladí hráči naberou spoustu zkušeností, které se jim určitě do budoucna budou hodit a také to, že zas po letech potkáme nové soupeře. Na své si určitě přijdou i diváci.

Jiskra zahájila přípravu minulý týden, mají zatím hráči zájem trénovat? A jak se těší na novou soutěž?
Ano, trénujeme dvakrát týdně, od příštího týdne to bude třikrát a účast na tréninku je zatím dobrá, to aby byla vynikající, tak na to ještě čekám, snad se to rozjede a ti co trénují pravidelně, chválím, makají naplno. A jestli se těší? Musím říct, že určitě ano! Je to pro ně nová zkušenost a minimálně si B-třídu chtějí zkusit.
 
Kaňka v letní přípravě je určitě neúčast brankáře Jíry, který ukončil svou kariéru (na exkluzivní rozhovor s M. Jírou se můžete těšit). V novinách se objevily informace o dvou brankářích, které Jiskra testuje, můžeš Zručským fandům tento fakt přiblížit?
 Nemyslím si, že to je kaňka, ale i tak to je ztráta, se kterou se snažíme nějak vypořádat a to tak že zkoušíme, jak už si naznačil dva brankaře, jeden je z Makedonie, který se ukázal na úterním tréninku a vypadá dobře. Ještě to musíme doladit nějakým tréninkem, ten druhý by se měl zapojit příští týden.
 
Jaký je další plán v letní přípravě?
 Jiskra má v plánu tři přátelská utkání, všechny se hrají v srpnu, první hrajeme doma s Paběnicemi, následující týden jedeme do Zbraslavic a generálku před sezonou hrajeme doma s Ostředkem. Start všech utkání upřesníme na našem webu.19.07.2012 21:13:34
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one