uvodni.jpg

Semifinále poháru OFS

       Jiskra Zruč - Zbraslavice  4:1 ( 2:1 )

 Zruč n. S.: Svoboda - L. Jelínek, J. Havránek, F. Janata, J. Váňa ( J. Kružík ) - M. Brož, M. Havránek ( V. Tvrdík ), J. Matouš, M. Havel - J. Kohout, Z. Fanta

VIDEO ZE ZÁPASU ZDE

Zruč nad Sázavou – Při nedělním dopoledni odehráli sousedi v okresním přeboru semifinále poháru OFS. Jiskra i Zbraslavice měly za sebou těžká sobotní klání, kdy oba celky vybojovaly o bod na hřišti soupeře.

Jiskra opět skoro komletní. Chyběl stále Michal Váňa a zraněný sval nepustil na hřiště střelce Koudelu. Zbraslavicím hlavně chyběl střelec Šindelář. Trenér přeházel trochu sestavu, na lavičku se posadil Kružík s Tvrdíkem, kdo však nastoupil od začátku byl v sobotu odpočívající J. Havránek a Marek Brož.

První poločas se hlavně odehrával před zbraslavickou brankou, kdy Jiskra hezky kombinovala a i když se doma herně nedaří, předvedly tak ovečky kouče Jelínka povedený zápas! V první šanci se ocitnul rychlonohý Fanta, na malém vápně však trestuhodně přestřelil. Jiskra i nadále držela míč na svých kopačkách a Zbraslavice k ohrožení Svobodovy branky nepouštěla. První branka přišla po krásné akci, to J. Havránek z poloviny hřiště našel u lajny naběhnutého Kohouta, který pak následně poslal centrovaný míč do vápna, kde krásně našel zcela volného Brože, který už neměl problém zakončit a poslal Jiskru brzy do vedení, 1:0! Jiskra i nadále pokračovala v tlaku, aktivní Fanta byl opět ve stoprocentní šanci, ale tentokrát nastřelil brankáře hostí! Hosté sice kombinovali, ale útok bez střelce Šindeláře byl šance. V šancích se ocitli ještě Brož s Kohoutem, ale brankou to neskončilo. Do dvoubrankového vedení poslal Jiskru Fanta, kdy zužitkoval vysunutí M. Havránka a podél brankáře poslal míč do branky, 2:0! Po této brance Jiskra trochu polevila a hosté toho využili, nejdříve si musel Svoboda pohlídat střelu ze střední vzdálenosti, zanedlouho však nedůsledná obrana nechala snížit Zbraslavice střelou z vápna přesně k tyči, 2:1! Jiskra už si poločas pohlídala, když hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště.

Druhý poločas začaly aktivně Zbraslavice, ale do vážnější šance se nedostávaly. Jiskra podnikala rychlé brejky, které vždy hrozily vstřelenou brankou. Ale jen díky domácím střelcům, kteří se až přes příliš s míčem mazlili, nepadlo více branek. Zbraslavice kombinovaly, ale k vážnejším šancím to nevedlo. Za to za Zruč se ocitla v šancích, opět Fanta, kdy po vysunutí Kohouta, opět pálil do zbraslavického golmana. To samé se povedlo i Kohoutovi, kterému připravil šanci Havel. Jiskra navýšila svůj náskok z pokutového kopu, kdy byl ve vápně sestřelen Honza Kohout. Pepa Havránek nekompromisní střelou k tyči zvýšil na uklidňujících 3:1. Zbraslavice opět zkoušely štěstí, ale žádný centr a ani standardní situace nedopadla dle jejich představ. Po dalším zručském rychlém brejku a centru aktivního Kohouta orazítkoval koníčkem břevno Brož. Honza Kohout byl při chuti, byl v další šanci, ale zbytečně kličkoval mezi obránci až do toho posledního narazil. Jiskra sehrála velmi dobrý zápas a korunovala to v závěru čtvrtou brankou, o kterou se postaral střelou z vápna střídající Vlasta Tvrdík, 4:1.

A tak Jiskra postoupila do Finále poháru OFS, kde se utká v zatím neznámém termínu s celkem Nových Dvorů!

26.05.2009 09:14:18
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one