STATISTIKA SEZÓNA 2014-2015

Zručské Jiskře vychytal první místo Tomáš Cudlín, stříbro vystřílel sedlecké Viktorce Dalibor Cimr.

Kutnohorsko - Okresní přebor 2014 - 2015 už je minulostí, zpravodajský server svoboda.info nabízí fanouškům fotbalu tradičně pár čísel:

Ve 182 zápasech okresního přeboru 2014 - 2015 padlo 709 branek, což představuje 3,90 branky na zápas při průměrném skóre 2,4:1,5.

Nejčastějším výsledkem zápasů byl stav 1:1 (18x), 1:0 (16x) a 2:1 (40x). Zápas s nejvyšším vítězstvím si připsala Kutná Hora B (K. Hora B - Sázava B 11:0), nejvíce branek padlo v utkání Vrdy - Malín 8:3.

ZDROJ: svoboda.info

Soutěží nejúspěšněji prošla Jiskra Zruč n. S., která zvítězila o tři body před Viktorií Sedlec. Zručská Jiskra se může pochlubit nejlepším útokem (65 vstřelených branek), nejlepší obranou naopak disponovala Viktoria Sedlec (25 obdržených branek). Zruč na jaře prohrála pouze jednou: Ve 24. kole v Tupadlech 1:0, pak ještě remizovala v Sedlci 1:1 (na penalty vyhrála domácí Viktorka), v ostatních utkáních zvítězila.

Podzimního vítěze soutěže - Sokol Zbraslavice - jarní část nezastihla v dobré formě. Zbraslavičtí získali pouze devět bodů, porazili pouze Zbýšov a po čtyřech remízách vyhráli dva penaltové rozstřely.

Nejlepší střelec soutěže Milan Čálek (Zbraslavice) soupeřům nasázel 23 branek, na jaře se nejvíce dařilo Daliboru Cimrovi z Viktorie Sedlec (14 vstřelených branek, který byl současně s 21 góly i druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Nejlepším brankářem soutěže je s průměrem 0,83 branky na zápas Tomáš Cudlín (Jiskra Zruč n.S). Nastoupil ve 24 zápasech, odchytal 2160 minut a inkasoval 20 branek. Současně vychytal i nejvíce čistých kont  - deset nul. Také na jaře se mezi tyčemi nejvíce dařilo Tomáši Cudlínovi - devět branek na 13 zápasů představuje průměr 0,69.

Nejpilnějšími sběrači žlutých karet byli Michal Poklop (Malešov) a Lukáš Koten (Kaňk) - nasbírali shodně po 13 žlutých kartách. S dvanácti žlutými je za nimi Pavel Herčík (Zbraslavice). Maximální počet 2340 minut odehrál pouze jeden hráč - Stanislav Viktora ze Zruče nad Sázavou. Ve všech 26 zápasech nastoupilo deset hráčů: Viktoria, Z. Louda, Jouza (Zruč n. S.), Cimr (Sedlec), O. Císař (Tupadly), M. Černohlávek, Pavel Herčík (Zbraslavice), L. Kraus (Malín), M. Poklop (Malešov) a Švehla (Sázava B).

Nejvíce zápasů odpískali Lubomír Ledvina (18 utkání), Petr Jelínek (16 zápasů) a Jakub Špičák (13 zápasů). Čtyři červené karty vytáhl Petr Procházka (1 pro domácí a 3 pro hosty), po třech Jaroslav Kučera (1 domácí a 2 hosté) a Pavel Houška (1 domácí a 2 hosté). Nejvíce žlutých karet udělil Petr Jelínek - 70 ŽK (37 pro domácí a 33 pro hosty), Lubomír Ledvina - 64 ŽK (35 pro domácí a 29 pro hosty) a Jakub Špičák - 64 ŽK (32 pro domácí a 32 pro hosty).