uvodni.jpg

TRENÉROVO OKÉNKO - HONZA MATOUŠ

JAKO NOVINKU VÁM FANOUŠKŮM PŘINÁŠÍ NÁŠ WEB TRENÉROVO OKÉNKO.
MICHAL VÁŇA BUDE POSTUPNĚ SPOVÍDAT VYBRANÉ HRÁČE, KTEŘÍ BUDOU ODPOVÍDAT NA ZVÍDAVÉ OTÁZKY NAŠEHO TRENÉRA. DOUFÁM, ŽE ODPOVÍDAT BUDOU, TAK ZODPOVĚDNĚ JAKO NÁŠ PRVNÍ AKTÉR HONZA MATOUŠ.

Jaký byl důvod tvého návratu?

 Důvodů bylo hned několik. Mezi zásadní bych samozřejmě zařadil novou motivaci, která mi v Okresním přeboru výrazně chyběla. Pachuť této soutěže mě v posledních letech natolik demotivovala a otrávila, že sem raději přerušil aktivní působení  a ušetřený čas sem věnoval potřebnějším věcem. Doufám, že v 1.B třídě to nebude podobné. Dále bych uvedl touhu poznat nové prostředí a porovnat výkonnost s týmy nacházející se v této soutěži. V poslední řadě nesmím opomenout ani to, že bych si ještě velice rád zahrál v jednom týmu s dlouholetým spoluhráčem a celoživotním kamarádem Jakubem Koudelou a poznal i nové kluky, kteří mají do fotbalu podobnou chuť a zápal.

 

Jak na tebe působí letní příprava?

 Zatím se mi jeví velice slušně. Neustále mě překvapuje účast, kterou sem v Jiskře naposledy zažil cca. před 10 lety. Je vidět, že to všechny kluky zatím baví a jejich odhodlání hrát vyšší soutěž berou vážně. Tréninky jsou svižné, nic není stereotypní. Začátek přípravy je samozřejmě o nabrání fyzické kondice, což nikdo moc nemusí, ale i tak panuje v týmu dobrá nálada.Věřím, že herní příprava bude nápaditá stejně tak jako fyzická.

 

Jak vidíš současný kádr?

Velice zajímavě. Je promíchán mladými kluky i těmi, kteří mají už něco odkopáno. Jediné co mě zaráží je fakt, že stále nemáme brankáře. Tímto problémem se mělo dle mého názoru zabývat vedení Jiskry už od té chvíle, kdy stabilní brankář Michal Jíra naznačil, že již nebude pokračovat. Samozřejmě v záloze máme ostříleného a věhlasného zručského čaroděje Standu Svobodu, ale ten dává spíše přednost rodinnému zázemí, které buduje již několikátým rokem a jeho zdraví také není 100%.

 

Co očekáváš od 1.B třídy?

Očekávání jsou veliká. Nejdůležitější bude asi záchrana, dále očekávám kvalitní soupeře, hřiště a také rozhodčí. Doufám, že nalákáme do ochozů i více diváků, které potěšíme atraktivní hrou.

 

Myslíš, že se Jiskra udrží v 1.B třídě?

 Ve skrytu duše pevně věřím, ale realita může být jiná. Všichni nás pasují do role outsiderů, což nám může jedině pomoci. Pro spoustu kluků to bude podle mě procitnutí, přece jen okresní tempo a taktika není to pravé, ale můj názor je, že se dá hrát s každým. Po pár zápasech určitě zjistíme, jak na tom relativně jsme. Základem bude zvládat domácí zápasy. Hřiště i zázemí máme na slušné úrovni,  takže ostatní záleží už pouze na nás.


25.07.2012 20:44:28
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one