uvodni.jpg

TRENÉROVO OKÉNKO - KAMIL PETRŮ

Další část našeho letního seriálu trenérovo okénko směřujeme za Kamilem Petrů, kterého kabina v tajném hlasování zvolila za kapitáná. I jemu tak Trenér Váňa položil pár otázek na které Kamil rád odpověděl.

Kamile co očekáváš od 1.B třídy?

 Má očekávání jsou veliká. Podle mě je B-třída velice těžká a vyrovnaná soutěž. Očekávám kvalitnější hřiště, také doufám, že zázemí týmů bude na lepší úrovni, než tomu bylo v okrese. Také jsem zvědavý na výkony rozhodčích. Doufám, že v 1. B-třídě se mi nestane něco podobného jako v Malíně. (Kamil byl dle svého názoru neprávem vyloučen. pozn. redakce). Také určitě kvalita týmů bude velká. Doufám, že zápasy budeme zvládat a nebudeme hrát do posledního kola o sestup. A určitě nejvíc se těším na zápas proti Kondraci, protože za ní hraje jeden z mých bratrů Lukáš.

 Jak bys ohodnotil letní přípravu?

 Pro mě je největším překvapením docházka k tréninkům. Opravdu jsem nečekal, že nás bude chodit tolik. Tréninky jsou dobré, všichni se snaží makat. Myslím, že tým se na 1. B-třídu ohromně těší a každý hráč si chce říct trenérovi o místo v základní sestavě.  Bohužel jsme zatím neodehráli žádné přátelské utkání, což mi nepřipadá moc dobré, ale uvidíme. Vlastně první přátelák hrajeme až teď v sobotu doma proti Paběnicím (zápas jiskra vyhrála 12:3 pozn. redakce), které hrají okresní přebor. Další pak proti Zbraslavicím, které také hrají okres, a generálku máme s Ostředkem dokonce ze třetí třídy. Měli jsme si podle mě domluvit přátelské zápasy s někým z vyšších soutěží, abychom měli alespoň nějakou představu o fotbale, který nás teď bude čekat.

 Hráči tě zvolili kapitánem, dostal jsi od nich důvěru, co na to říkáš?

 Je to pro mě čest. Ale nemyslím si, že je důležité, kdo je kapitánem. Musíme hrát jako tým! Kapitán má akorát výhodu, že se může bavit s rozhodčími. Doufám, že nedopadnu jako Jirka Luňák z okresního přeboru. (smích)

 Myslíš si, že se současným kádrem máme na to, abychom se v soutěži zachránili?

 Určitě!! Ale musím přiznat, že jsem očekával nějaké posily. Sice se vrátil Honza Matouš, který by nám měl pomoci ve středu zálohy, mohl by to být podle mě takový Pavel Horvát J. Do brány má údajně přijít Václav Hromas, na jeho výkony jsem zvědavý. Tým máme mladý, asi nejmladší v soutěži (teda podle toho jestli přijde Václav, to bychom pak šli s průměrem nahoru J). Je také škoda, že se vedení nedohodlo na Jirkovi Smutným, ten by nám v útoku hodně pomohl. Myslím, že je důležité chytit start soutěže, nezaspat ho. Zápasy musíme hrát zezadu, nebláznit, hrát na brejky a ne jako poslední zápas jara, proti Suchdolu. Když budeme hrát trpělivě, nehádat se, hrát po zemi, tak se určitě zachráníme!!!

 Ty jsi odchovancem Jiskry, než ses vrátil, hrál jsi v Praze.  Co tě vedlo k návratu do Jiskry?

 Kvůli práci jsem už nestíhal tréninky a vypadalo to, že fotbal hrát nebudu. V zimě se mi ozvala Jiskra a nabídla mi návrat. Nabídka to byla velice zajímavá. Nastoupil jsem do přípravy, hrál pár přátelských zápasů, až jsme se nakonec domluvili na přestupu.

 Jaká je parta a nálada v kabině?

 Parta tu je skvělá. Už proto si myslím, že se zachráníme. Nálada je bojovná, všude kolem sebe posloucháme, že jsme jasný sestupující. To nás motivuje všem dokázat, že my fotbal umíme!

 Už mám jenom jednu otázku. V každém týmu jsou určité tradice, myslím třeba o tréninku, před a po zápase. Změnil by si něco? Bylo to v Praze jiné?

 Akorát mi tu chybí rádio. To bych tu zavedl. Žádné tradice mě nenapadají.

 

05.08.2012 18:51:00
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one