14. KOLO III. třídy

Jiskra Zruč “B“ – Družba Suchdol “B“  1:3 (1:1)

Branky: Mojžíš – Střihavka, Schwarz ml., Langr

Sestava Zruč: Cudlín – J. Váňa, P. Jelínek, P. Havránek, Brabec – Zachariáš, Viktora, Hájek, P. Jelínek – Kozel, Mojžíš (55. Pejša)
První mistrovské utkání začalo pro hráče rezervního týmu dobře, kdy aktivní Jelínek na levé straně zálohy dělal problémy hostujícím hráčům a v úvodu se dostal do několika zajímavých šancí. Kdo ale inkasoval, byla Jiskra, to do centru na vápně nešťastně zasáhl Brabec a odražený míč uklidil do prázdné branky hostující založník – 0:1. Benfika se nevzdávala a brzy přišlo vyrovnání, kdy Mojžíš s podobné situace jako Suchdol, prostřelil hostujícího golmana – 1:1. Další fáze prvního poločasu se hlavně odehrávala ve středu hřiště, však už bez vážnějších šancí na obou stranách.

Druhý poločas začali lépe hosté. Nejdříve využili odraženého míče po rohovém kopu, kdy ho hostující útočník uklidil nekompromisně do šibenice Cudlínovi branky - 1:2. O pár minut později Suchdol v podstatě zhatil veškeré naděje Jiskry, to J. Váňa dobrým obranným zákrokem zhatil brejk Suchdola, ale nestačil se vrátit ke svému zablokovanému míči a dobíhající útočník Suchdola nedal Cudlínovi žádnou šanci střelou k tyči - 1:3. A mohlo být ještě hůře, ale nařízený pokutový kop proti Zruči, Tomáš Cudlín zneškodnil. Benfika se snažila, ještě utkání zkorigovat, ale bez úspěchu.

Příští týden čeká Jiskru další těžká zkouška, kdy vyráží do Červených Janovic. Hraje se 30.3. od 16:00h.