uvodni.jpg
Jiskra Zruč "B" - Kácov "B"  5:0  ( 1:0 )

Branky: 2x Cudlín, Zachariáš, Z. Louda, Vlasák
Sestava: Sochůrek - M. Sindler, L. Havrda, L. Hájek, J. Váňa - T. Louda , Z. Louda, T. Veselý ( J. Prošek ), L. Zachariáš - T. Cudlín, L.Menšík ( I. Vlasák )

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Zruč – Rezerva Jiskry v neděli přivítala svého nedalekého soka z Kácova! Už dopředu však bylo jasné, že Kácov nedorazí v plné síle, protože A-tým Kácova hrál o první místo v Suchdole. Jiskra byla kompletní, jen se řešil post brankáře. Nakonec padla volba na mladého Sochůrka, který chytá za Zručský dorost. A volba to byla výborná. Mladý šestnáctiletý Sochůrek ukázal, že by z něho jednou mohl být výborný brankář. Vypomoci přišel jen Jarda Váňa, jinak byl tým složen skoro ze samých dorostenců.

Jiskra nastoupila do utkání s chutí. O střeleckou potenci se staral hlavně Cudlín, který v sobotním dopoledním zápase dorostu nasázel Ratajům tři branky. Cudlín tak byl odměněn za svou aktivitu první brankou. To si počíhal na centr Havrdy za obranu, hostující obránci míč nezachytili, a tak měl Cudlín volnou cestu, z úhlu pak zakončil pod břevno přesně, 1:0! Jiskra byla aktivní, ale ne a ne přidat další branku. Hostující brankář kupil chybu za chybou, ale žádný vyražený míč do branky Jiskra nedokázala natlačit. Hodně příležitostí měl v první půlce Cudlín, ale někdy až sobecky zakončoval sám. Sochůrek ve Zručské brance nemusel řešit skoro žádnou vyloženou situaci hostí. Dobře vybíhal a četl hru, tím si sám usnadnil práci. První půlka tedy skončila jednobrankovým vedením Jiskry.

Do druhé půle Jiskra naskočila s vědomím, že musí přidat další branky a nespoléhat se na hubené vedení. Do soupeře se tedy zakousla ještě s větší verbou a brzo po přestávce vstřelila druhý uklidňující gól. To Zachariáš si počíhal na odražený míč po průniku Menšíka, obešel brankáře a do prázdné branky zakončil na, 2:0!

Jiskra se dostávala do tlaku a Kácovu docházely síly. Třetí branku zařídil Zdenda Louda, kdy z přímého kopu na rohu velkého vápna zakončil přesně za záda překvapeného brankáře Kácova, 3:0!

Kácov si druhou půlku vypracoval šance jen po centrovaných balónech, kdy jediná střela na branku skočila na břevnu. V závěru však už Jiskra jen kontrolovala, čtvrtou branku přidal Cudlín, kdy Prošek se řítil na hostujícího gólmana, který však ještě stačil míč odkopnout, odkopl ho však jen na střed hřiště k Cudlínovi, který z kroku napálil míč zpět do opuštěné klece, 4:0! Pátá branka už byla vyvrcholením dobrého výkonu Jiskry, kdy střídající Vlasák udělal z obránců statisty a z úhlu zakončil přesně, 5:0!

Ke konci utkání byla Jiskra ještě v několika stoprocentních šancích. Postupně Cudlín a Zachariáš hledali před brankou Proška, který však výzvu nevyslyšel a po deseti letech, co se vrátil do Jiskry, branku nevstřelil. Jiskra tak doma přehrála dalšího soupeře a odpoutala se konečně ze dna tabulky. V sobotu 18.4. od 17:00h. čeká rezervu Jiskry velmi těžký soupeř. Jiskra vyráží do Soběšína, který na zápas s Kácovem poslal své „zvědy“. Všichni už se na tento zápas těší a věří, že neudělají ostudu jako náš minulý soupeř z Nepoměřic, který v Soběšíně dostal sedm branek.

11.04.2009 09:26:57
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one