uvodni.jpg

16. KOLO IV.Třída sk. B

Jiskra Zruč "B" - Nové Dvory B   3:6  (1:1)
B: Kozel, Cudlín, Kolář - L.Pospíšil 2, D.Pavlík, Špírek, Zelený, Trpišovský
Sestava:Zruč n. Saz. B: Svoboda - Keltner, Jelínek, Hájek, Kolář- Kozel, Beneš,  Žák, J. Váňa (45.Z.Louda) - Cudlín,  Menšík (65. L.Zachariáš)
Nové Dvory B: Chour - M.Procházka, J.Pavlík, Tvrdík, Jeřábek - Zelený, D.Pavlík, Špírek, J.Pátek - L.Pospíšil, Tripišovský
Utkání začalo šokem pro domácí hráče. Ti se ještě nejspíš nacházeli v kabinách, když ve 2. minutě přistrčil Martin Špírek rozeběhnutému Davidu Pavlíkovi balón do lajny a ten svůj průnik, nadvakrát proměnil ve vedoucí gól hostů - 0:1. Domácí byli rychle inkasovanou brankou zjevně otřeseni a do konce poločasu byli pod velikým tlakem novodvorských hráčů. Ti se ovšem předháněli v zahazování, více jak stoprocentních šancí. Domácí tým držela nad vodou pouze ležérnost zakončování hostujících hráčů a skvělý výkon gólmana. A jak to tak bývá, opět platilo pravidlo nedáš dostaneš. Hosté místo zakončení, hledali ještě lépe postavené spoluhráče. Nahrávali si, ale přišla ztráta balónu a rychlý přechod do útoku. Domácí Kozel po nepříliš jistém zákroku Zdeňka Choura proměnil střelou do prázdné brány, ve vyrovnávající gól - 1:1. Chvíli to vypadalo že se domácí dostanou na koně, ale poločas se dohrál před jejich brankou. Kdyby poločas skončil 1:5 , tak se tomu nemohl nikdo divit.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil první. Aktivita i uzemní převaha na straně hostů. Poté přišlo ale na řadu i proměňování šancí. Láďa Pospíšil se v 57.min a 68.min řítil sám na brankáře a oba průniky zakončil chladnokrevně - 1:2 resp. - 1:3. V druhém poločase se hrál krásný fotbal nahoru dolu, hosté tlačili, domácí vyráželi do rychlík brejků. V 78.min se prosadil po uniku Špírek - 1:4. Za čtyři minuty to bylo už zase jenom o dvě branky. Cudlín dostal ve vápně balón proti noze a propálil vše co mu stálo v cestě - 2:4. Myšlenky na bod ovšem sebral domácím v 86.min Zelený, který zakončil další samostatný průnik - 2:5. Neuběhly ani dvě minuty a domácí faulovali na hranici vápna Davida Pavlíka. K rozehrání kopu se stavil faulovaný Pavlík a Špírek, ovšem přednost dostal Tripišovský. Ten si v poklidném tempu došel k balónu a jako by bez zájmu kopl do balónu. Míč letěl přes zeď přímo pod "klacek" - 2:6. V 90.min ještě domácí Kolář, po rohu, upravil na konečných - 3:6.

Ač to tak podle výsledku druhého poločasu nevypadá, hosté dokázali spálit dalších osm tisíciprocentních šancí.

V pohledném utkání bohatém na branky novodvorský tým zvítězil zcela zaslouženě. Jak už to tak bývá, utkání s rezervou jiskry, bylo hrané bez žádných větších faulů.


ZDROJ: WEB SOKOL NOVÉ DVORY.
12.05.2008 15:40:41
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one