uvodni.jpg
Soběšín - Jiskra Zruč "B"   2:1  ( 2:1 )

Branky: Keltner, Zámostný - Vlasák
Sestava: T. Cudlín - M. Sindler, L. Havrda, L. Hájek, T. Louda - M. Němec, Z. Louda, T. Veselý, L. Zachariáš - T. Cudlín ( V. Přenosil) , I. Vlasák ( L. Menšík )

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Soběšín – Rezerva Jiskry vyrazila k druhému celku tabulky v optimistické náladě. Věřila si a to pro vývoj zápasu bylo důležité. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, zato Jiskře chyběl Janda a J. Váňa, který zůstal doma s A-týmem. Jiskra opět s mladým týmem měla malou nevýhodu. Dorostenci, kteří tvoří 60% B-TÝMU, hráli své okresní klání už dopoledne v Sázavě, kde své soutěžní kolo odehráli naplno, protože se jednalo o druhé místo. Ale i přesto v Soběšíně na některých hráčích bylo vidět plné nasazení, zacož jim chci touto cestou poděkovat.

Ale k zápasu, Jiskra začala velmi dobře, zatlačila domácí na jejich polovinu a každou střelou se snažila ohrozit domácí svatyni. První vážnou střelu vyprodukovala Jiskra díky Zachariášovi. Po přiťuknutí Cudlína ve vápně pálil levou k tyči, domácí brankář krásným zákrokem vytáhl střelu konečky prstů na tyč a následný kutálející se míč po brankové čáře už do branky nikdo nedorazil. Další střela už měnila skóre, když Cudlín ranou napálil z přímého kopu míč na bránu, domácí brankář však jen vyrazil a Vlasák už měl situaci ulehčenou, když o tyč namířil do černého, 0:1! Jiskra domácí překvapila svou aktivitou, domácí nebyli moc zvyklí hrát se soupeři doma vyrovnané utkání. Jiskra měla hodně šancí z přímých kopů, rohů, ale bohužel žádný nevyužila. V polovině první půlky začal přebírat aktivitu Soběšín. Nastřelil dvě tyče a břevno, aktivita byla znatelná. Jiskra až zbytečně nechala domácí hrát. O vyrovnání se postaral domácí Keltner. Dopomohla mu k tomu minela Lukáše Hájka, který promáchnul míč směřující do vápna. Za ním číhal zmiňovaný Keltner, který už měl úlohu jednoduchou, 1:1! Na Jiskře bylo hodně znát, že ji obdržená branka zamrzela, ale domácí v té chvíli byli lepší a hráli svůj účelný brejkový fotbal. Jiskra mohla děkovat jen mladému Sochůrkovi a jeho dobře postavené bráně. Jenže zanedlouho po obdržené brance se předvedl soběšínský Zámotný, který si ve vápně zpracoval přízemní centr od Keltnera, na zádech si podržel tři zručské obránce, kteří mu nedokázali míč odkopnout a z rohu malého vápna obstřelil Sochůrka přesně, 2:1! Do konce poločasu byl Soběšín lepší, Jiskra zakřiknutá vývojem už těžko hledala recept. Vážnější šance už nebyly, domácí pálili už jen mimo branku Sochůrka, a tak poločas skončil vedením domácích 2:1.

Na druhou půlku se Jiskra připravila dobře a od začátku držela otěže zápasu ve velkém tempu. Domácí sice měli náznaky rychlých brejků, ale ani jeden už do konce zápasu nedotáhli. Za to Jiskra se tlačila vpřed, přicházely i šance. Zachariášovi míč na těžkém terénu skočil a pálil z vápna vysoko nad, dále hlavičkoval Menšík, ale jen mimo. Jiskra druhou půlku zahrávala mnoho přímých kopů, protože domácí přerušovali hru už na půlce, a to někdy nevybíravými zákroky. Postupem času se přitvrzovalo. Soběšín, který se začal bát o výsledek, jen odkopával a Jiskra od poloviny druhé půle na hřišti dominovala. Neměla však štěstí, žádný odražený balón se nedostal na kopačky hostujících hráčů. Střílel Tomáš Louda, Veselý a Zdenda Louda., jejich střely si však domácí brankář pohlídal. V nastaveném čase pálil ještě Tomáš Louda, ale jen o kousek minul pravou tyč domácí branky. A tak domácí uhájili jednobrankový náskok. Zápasu by určitě slušela remíza. Sami hráči Soběšína po zápase přiznali, že takhle vyrovnané utkání ještě doma nehráli. Ale za pochvaly se body neberou, a tak rezerva musí zabrat doma proti Malešovu a udržet si domácí jarní neporazitelnost.

17.04.2009 08:53:50
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one