uvodni.jpg

2. Přátelské utkání

Jiskra Zruč "B" - Kožlí "B"   4:1  ( 1:0 )

Branky :
Vosyka, Prošek, Kozel, Zachariáš
Sestava Zruč: Sochůrek, J. Váňa, L. Hájek, L. Havrda, Prošek, Kozel, Z. Louda, Tvrdík, Zachariáš, Přenosil, Vlasák, Vosyka
Kožlí: P. Procházka, J.Makovec, Pecha, D. Šrámek, J. Šrámek, Pavlíček, Kopic, O. Vosyka, M. Veselý, Bělohradský, Blažejovský, P.Makovec

Při sobotním odpoledni si Jiskra pozvala nedalekého soupeře z kraje Vysočina. Tým Kožlí okupuje druhé místo ve své soutěži a stejně jako my pokukuje po první postupové příčce do III. Třídy.

Jiskra postrádala své dva klíčové hráče, střelce Cudlína a obranou jistou Petra Jelínka, kteří odjeli s A-týmem. Chyběl ještě Janda s Pejšou. Do branky se však vrátil Sochůrek, přijel i Vít Přenosil a přivítali jsme nováčka Lukáše Vosyku, který s námi pokud vše dobře dopadne začne sezónu.

Však i hosté nepřijeli kompletní, největší starost jim dělal post brankáře, který museli obsadit hráčem z pole.

Začátek utkání byli aktivnější hosté, Jiskra vyčkávala a pomalu se dostávala do tempa. Hosté využívali, křídelní prostory s křižnými nákopy za obranu. Tento recept však domácí obránci brzy přečetli a eliminovali. Jiskra se do první vážné akce dostala po nepodařeném odkopu hostujícího brankáře, ale Zachariáš opuštěnou klec netrefil. Jiskra přidávala na tlaku. Další chybu brankáře nepotrestal Tvrdík a ani střela Loudy v síti neskončila. A tak se o první branku postaral nováček Vosyka, kdy utekl všemu a všem a podél brankáře zamířil do černého 1:0!

Jiskra držela otěže zápasu, a snažila se přidat další branku. Však i Kožlí zabralo. Z několika zajímavých standardních situací v okolí šestnáctky, mířili hráči hostí vždy jen do naší zdi. Největší šancí Kožlí zneškodnil parádním zákrokem na brankové čáře Sochůrek. A tak poločas skončil vedením Jiskry 1:0!

Do druhé půle opět nastoupili aktivněji hosté, ale Jiskra tentokrát zabrala dříve a také brzy vstřelila uklidňující branku. To Vosyka s Proškem rychle rozehráli trestný kop, a právě druhý jmenovaný krásnou křižnou střelou poslal míč od tyče do sítě 2:0! V druhé půlce nejaktivnější střelec pravý bek Prošek, opět zkoušel štěstí, ale rána mířila těsně vedle. V šanci ocitl i Kozel, ale bodlem brankáře hostí neprostřelil. Kozel si však zpravil chuť po Vosykově rohu, kdy si naskočil na přední tyč a v pohodě zavěsil 3:0! Jiskra pak po dojmem vedení trochu polevila a tak i hosté se dostali do několika vyložených akcí, ale několik závarů a střel brankou neskončilo. Až v závěru se hosté přeci jen prosadili, kdy právě po jednom závaru míč skončil v síti 3:1. Po obdržené brance se Jiskra zbytečně zatáhla a nabídla hostům další zajímavé situace, ty však nevyužili a tak závěr zas ovládala Jiskra. A také přidala další branku. To když Louda vystřelil a brankář jen nohou vyrazil před sebe na dobíhajícího Zachariáše, ten ho z první vrátil zpět, brankář ještě zakročil, ale míč nakonec se štěstím skončil v brance 4:1! Zanedlouho ještě střílel Hájek, ale brankář Kožlí vytáhl výborný zákrok. V úplném závěru byl v šanci Vosyka po nabídce od Zachariáše, ale z malého vápna trefil jen brankářovu nohu. A tak utkání skončilo vysokým vítězstvím Jiskry 4:1.

Poděkování patří rozhodčímu Šťastnému, který s přehledem odpískal toto střetnutí.

21.03.2010 08:55:03
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one