uvodni.jpg
Zbraslavice "B"  - Jiskra Zruč "B"    1:1  ( 0:0 )

Branky : 55. Herčík - 86. Kozel

Sestava: S. Svoboda - J. Váňa (C), L. Havrda, L. Hájek, J. Prošek - P. Janda (V. Přenosil), Z. Louda, M. Kozel, L. Zachariáš (M. Němec) - T. Cudlín , I. Vlasák

AKTUÁLNÍ TABULKA ZDE

Zbraslavice – Při nedělním teplém odpoledni dorazila rezerva Jiskry k vedoucímu celku tabulky.

Lubošovi Lejnarovi se hlásil skoro kompletní kádr. Návrat po zranění hlásil Cudlín, Zachariáš a Janda. Všichni tři se postavili na své posty v základní sestavě. Chyběl jen T. Louda a Milan Šindler. Jiskra byla posílena o brankáře Svobodu a Jardu Váňu. Svoboda však v sobotu proti Uhl. Janovicím nechytal a Váňa nastoupil na posledních pár minut.

Zbraslavice se netají ambicemi na postup do třetí třídy a od toho se odvíjela základní jedenáctka. Nechyběl v ní nejlepší střelec Zbraslavic Šindelář a další borci z A-týmu.

Rezerva Jiskry odjela do Zbraslavic s hlavní vizí ubránit dobrý výsledek a od toho se odvíjel celý zápas. Zbraslavice držely míč, Jiskra však pozorně bránila. Domácí stříleli, ale Svoboda ve zručské brance vše pochytal. Na Zbraslavicích bylo znatelně znát, že zručský mladý tým podcenili. Samo, jak si mysleli, to nešlo. Zbraslavického střelce Šindeláře opět vymazal ze hřiště Jarda Váňa, který si vydupal pro tento zápas být kapitánem :oD! Za to bývalý kapitán Havrda byl bez pásky jaksi nejistý. V druhé půlce se Šindelář přestěhoval na druhou stranu, ale tam narazil pro něj neznámého Jirku Proška alias Džíru, který podal k jeho smůle jeden z nejlepší výkonů za Benfiku.

Ale zpět k zápasu, kdo držel míč byly Zbraslavice, ale jejich šance buď skončily v náruči Svobody a nebo daleko nad, či vedle. Ve druhé půlce Zbraslavice navýšily svůj tlak, ale kdo se mohl ujmout vedení byla Jiskra, ale Němcovi dvakrát chyběl kousek k zakončení. Nedáš - dostaneš se neříká nadarmo. Z nepřímého kopu napálil domácí míč po zemi do vápna, kde ho jako poslední tečoval Herčík a poslal Zbraslavice do vedení 1:0! Nevypadalo to, že Jiskra si odveze nějaké body, Zbraslavice stále držely otěže zápasu. A Jiskra mohla jen děkovat výbornému Svobodovi, který ji v důležitých chvilkách podržel. Ale jak se blížil konec zápasu, jako by se domácí začali bát o výsledek. Jiskra se snadno dostávala k domácí brance, však vážně ji neohrozila. Až v 86. minutě po dlouhém autu Cudlína zamířil hlavou do tyče Kozel, následný odraz putoval do brankařových zad a za brankovou čáru, 1:1! Domácí branka velmi překvapila, protože Jiskra domácí branku ohrozila jen sporadicky. Však do konce zápasu už branka nepadla, domácí už neměli čas zvrátit pro ně nepříznivý stav a Jiskra dokázala v důležité chvíli držet balón na polovině soupeře. Bod je možná pro Zbraslavice krutý, ale Jiskra si ho za svou obrannou fázi a vymazání střelců Šindeláře s Moravcem zasloužila!!

V neděli čeká Jiskru další těžký soupeř z Kaňku. Start utkání v 17:00 hodin.

15.05.2009 11:26:25
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one