uvodni.jpg
Rataje n. Sáz. "B" - Jiskra Zruč "B"  5:1  ( 1:1 )

Branky Zruč: 10. Cudlín
Rozhodčí: p. Uher
Sestava Rataje: 
Zruč: Sochůrek -
Havrda, Hájek, Kozel, Prošek - Zachariáš, Z. Louda, T. Louda - Cudlín, Fanta

Ani jsem nechtěl nic psát, alespoň ale přiložím můj osobní názor na toto utkání.

Zápas se pro nás vyvíjel dle představ, domácí nastoupili jen v desíti a my brzo dali první branku a drželi utkání pod kontrolou.

Jedenáctý hráč domácích dorazil zanedlouho, a tak začala hrát vyrovnaná partie, když do vyrovnané partie to mělo daleko. Po naší vedoucí brance se domácí vrhli po našich hráčích jak smyslu zbavení. Likvidační zákroky rozhodčí Uher přehlížel a domácí se s úsměvem plácali po ramenou. Jejich arogance a zákeřnost byla neskutečná. Jeden z mnoha ostrých zákroků na našeho nejlepšího střelce Cudlína, bohužel náš hráč neunesl a lehkým kopnutím oplácel. A tak dal důvod rozhodčímu Uherovi vytasit první žlutou kartu. Smutné bylo, že žluté karty byly jen pro náš tým. Zanedlouho Cudlín opět inkasoval další likvidační zákrok, za který už i domácí kapitán dostal žlutou kartu. Však Tomáš se musel nechat ošetřit za postraní čarou. Při zpáteční cestě však nedbal povolení rozhodčího a vstoupil do hřiště. Na to čekali domácí a společně řádně poradili rozhodčímu, co má udělat. Rozhodčí tak vytáhnul druhou žlutou kartu a následně červenou. Dle mého názoru se tyto situace taky řeší jinak, třeba jen napomenutím, zažil jsem jich za svou kariéru spoustu, ale tohle jsme byli v Ratajích a tady to prostě asi chodí takto. Hráli jsme tedy o desíti a Rataje stále, hráli svou nakopávanou hru. Jenže to nebylo v první půlce vše. Zápas nedohrál další z našich nejlepších hráčů, a prsty v tom měl opět domácí kapitán, však druhá žlutá už pro pana neznámého nebyla.

I tak jsme mohli jít do vedení, když v závěru proběhl obranou Fanta, ale bohužel jen o kousek minul. Musíme říct, že od vyloučení počítali šance hlavně domácí, nastřelené břevno a brejky které pochytal Sochůrek, odráželi skutečnost na to, co se asi bude dít ve druhém poločase.  

V druhé polovině jsme chtěli hned zabrat a zkusit to rozhodnout.  Jenže motivace, zabrat a pomoct týmů něco s výsledkem udělat byla na bodu mrazu. To byl i můj případ. Bezmoc se vyrovnat s nespravedlností, která padala na naše bedra, byla větší než touha se poprat o výsledek. Situace kdy člověk nevěří vlastním očím, jak se dokáže rozhodčí snížit k tomu, aby potopil nějaký tým je neskutečná. A nechápu také to, jak tito lidé můžou rozhodovat zápasy. Co z toho vůbec mají (má), že dokáže zkazit celý víkend 11 fotbalistům, kteří se těší, jak si zahrají fotbal.

Síly nám docházely s tím, jak jsme dostávali branku za brankou. V závěru už proti soupeři stálo jen torzo týmu, a proto není divu, že se zrodil tak krutý výsledek.

Omluva patří hlavně těm, kteří makali celý zápas a to hlavně Zdendovi Loudovi a Zbyňkovi Fantovi.

Snad se z toho dokážeme otřepat, aby už v pátek jsme si s čistou hlavou zahráli dobrý fotbal s rezervou Zbraslavic. A tak oslavili nádherné druhé místo, které benfika obsadila. A nechala tak zapomenout na poslední chabá léta rezervy Zruče.

Gratulace patří první Sedleci, která zaslouženě vyhrála soutěž, už jen proto, že dokázala vybojovat důležité body v těžkých utkáních.

11.06.2010 16:28:46
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one