uvodni.jpg
Červené Janovice - Jiskra Zruč "B"   1:0 (0:0) 

Branky:
85. Vavřina
Rozhodčí: 
V. Müller
Sestava Zruč B: Svoboda - J. Váňa, Janata, Hájek, Brabec  - Němec (Zachariáš), Kohout, Kovařík, Říha (Pejša) - Fanta , Veselý
ZDROJ:cervene-janovice-fotbal.cz

Červenojanovický trenér S. Daněk si při určování sestavy moc vybírat nemohl. Z různých důvodů chyběli M. Valenta, J. Rada, D. Uher, F. Zoufalý, M. Liberský či dlouhodobě zraněný J. Laudát, a tak měl v dané chvíli k dispozici přesně jedenáct hráčů a příslib dvou dalších, že se dostaví v průběhu zápasu.

Ani hosté ze Zruče nad Sázavou nebyli vzhledem k utkání áčka ve stejný čas v Teplýšovicích úplně kompletní, nicméně na hřišti jim to vadilo podstatně méně. Po celý první poločas byli aktivnější, nebezpečnější a měli více ze hry. Na bránu R. Houdka se valil jeden útok za druhým, ale bezbrankový stav se nezměnil ani pro nepříjemné tečované střele, kterou červenojanovický náhradník mezi tyčemi vytěsnil konečky prstů na rohový kop.

A protože se na druhé straně hřiště nenechal po přímém kopu R. Vavřiny překvapit ani ochránce zručské svatyně, skončila úvodní půle duelu prvních dvou týmů tabulky stejným skóre, jako začala.

„Zkazili jsme hodně přihrávek. Ještě že soupeř tak málo střílel a hrál jenom po vápno,“ uvědomili si v kabině o poločasové přestávce samotní červenojanovičtí hráči. „Hrajte jednoduše, moc nekombinujte, nemáme na to dneska hráče, a lámat přes koleno to nejde,“ nabádal je trenér Stanislav Daněk.

Ve druhé půli už to nebyl takový zručský tlak, hra se vyrovnala a s přibývajícími časem se dalo očekávat, že kdo dá gól, ten se bude s největší pravděpodobností radovat z tříbodového zisku.

Z pohledu Červených Janovic tomu byl nejblíže hlavičkující R. Vavřina, ale skutečnou fotbalovou lahůdkou se blýskl pět minut před koncem zápasu. Využil špatnou rozehrávku zručského gólmana, který se navíc nestačil vrátit na brankovou čáru, a skvělým lobem z téměř poloviny hřišti zajistil svému týmu vítězství, které se vzhledem k průběhu zápasu a již zmíněným problémům se sestavou zdálo být v nedohlednu. „Bod by byl dobrý, ale tři body jsou zlatý,“ shodli se domácí hráči i fanoušci.


23.09.2012 13:01:05
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one