uvodni.jpg
Kaňk "B" - Jiskra Zruč "B"  1:0  (0:0)
Branka: Šimek
Sestava Zruč: Cudlín  - Hájek, Kružík, Havrda (c), Pejša, Schindler, Zachariáš, Veselý, Včelák, Menšík, M. Pejša

Při slunečném nedělním dni se odehrálo na Kaňku deváté kolo čtvrté třídy.

Jiskra dorazila s velmi mladým týmem, a to bez šance na střídání. Věkový průměr se pohyboval kolem 18-ti let. “Nejstarším“ členem byl Láďa Menšík, který se postavil na svůj obvyklý post levého útočníka.

Utkání začalo jak se dalo předpokládat, aktivnější domácí se tlačili kupředu. Ale jejich dlouhé kolmice dlouho nemohly najít adresáta. Často tak končily jejich míče v autu. Jiskra se dostávala do rychlých brejků, které však nedotáhla do konce, chyběla finální nahrávka a klid v zakončení.

Tady bylo přesně vidět, že chybí dva tři zkušení hráči, kteří podrží balón a v klidu rozehrají, či chytře zakončí.

Například, když si Zachariáš ve vápně posadil kličkou na zadek obránce, ale vystřelit levou se neodvážil, a tak to řešil nesmyslnou přihrávkou.

Domácí se tlačili, trefili tyčku a břevno. Jinak Cudlín v bráně Zruče nemusel vytáhnout nějaký extra zákrok, většina střel mu šla do náruče. A s dlouhými balóny si taky poradil.

V šanci se ocitl také zručský Pejša, kterého do vápna posunul Schindler, ten však zakončil vedle. Zanedlouho vybídl Zachariáš Pejšu, který si míč zpracoval do běhu, ale střelu mu obránci zblokovali. Odražený míč se dostal k Veselému, který taktéž nedokázal usměrnit míč do branky, to už kraloval domácí brankář Vokoun.

Největší nebezpečí pro zručskou obranu byl aktivní Reis, který přišel zvýšit svůj brankový průměr na víkend. To se mu ale nepovedlo, obrana byla pozorná a když se Reisovi povedlo uvolnit se, vychytal ho dobře chytající Cudlín. V brance domácích se objevil Vokoun, který je také základním kamenem A-týmu Kaňku. Jeho bezchybný výkon ho vedl k další udržené nule, i když moc práce neměl. Protože největší šance Jiskry skončila jen na spojnici! Skončil poločas, 0:0!

V kabině si hráči řekli, že se pokusí udržet začátek druhé půle, protože ty vždy Jiskře zlomily vaz.

Například vedení v Hlízově, pak rychle obdržené dvě branky. To samé doma proti Zbraslavicím.

Ale opět se nepodařilo zachytit brejk domácích na začátku utkání, tři obránci vyrazili na jednoho útočníka Kaňku, který dokázal prostrčit míč na vápno, kde byl osamocený Šimek a na dvakrát zakončil přesně, 1:0!

Po obdržené nešťastné brance se Jiskra chvilku hledala. Aktivní Reis se ocitl v šanci, ale Cudlín ho opět vychytal.

Jiskra se snažila, pár zajímavých centrů domácí odvrátili. Síly však docházely, u dorostenců se projevil těžký sobotní zápas. I domácí polevili, a tak se závěr dohrál ve vlažném tempu.

Rozhodčí Kracík předvedl zajímavý výkon, i když mu to obě mužstva hodně ulehčily.

Diváci si taky přišli na své, sami přiznali, že nechápou, proč se Jiskra drží na dně tabulky. Technická hra však zatím nepřináší branky. Příležitosti jsou, jen se musí proměnit.

Snad to příští zápas doma s rezervou Křesetic změní a Jiskra si připíše své první tři body.

19.10.2008 21:36:45
Jiskra Zruč
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one